Su Arıtma Sistemleri Hızlı Ulaşım ve Profesyonel Hizmet.

Tekirdağ Su Arıtma

Su arıtma cihazları her hane için bir zorunluluk haline geldi. Tekirdağ su arıtma cihazları, su kaynaklı hastalıklardan uzak durmanız için talep üzerine temiz ve güvenli içme suyu almanızı sağlar. Reverse Osmosis Su Filtrasyonu (RO), Ultra Filtrasyon (UF) ve Ultra Violet dezenfeksiyon (UV) gibi farklı türde su filtreleme işlemleri vardır. Suyun kalitesine bağlı olarak bir su arıtma sistemi seçmeniz gerekir.

tekirdağ su arıtma, tekirdağ su arıtma sistemleri, tekirdağ su arıtma cihazları

Su Arıtma Cihazı Ne İşe Yarar?

Su arıtma , istenmeyen kimyasal bileşiklerin , organik ve inorganik maddelerin ve biyolojik kirleticilerin sudan uzaklaştırıldığı süreç. Bu süreç ayrıca şunları içerir:

  • Damıtma (bir sıvının tekrar sıvı forma yoğunlaştırılması için buhara dönüştürülmesi)
  • Deiyonizasyon ( çözünmüş tuzların ekstraksiyonu yoluyla iyon giderme). 

Su arıtmanın temel amaçlarından biri de temiz içme suyu sağlamaktır. Su arıtma , temiz ve içilebilir su için tıbbi, farmakolojik, kimyasal ve endüstriyel uygulamaların ihtiyaçlarını da karşılar. Saflaştırma prosedürü ve kapalı kasa yöntemi, asılı partiküller, parazitler, bakteriler, algler, virüsler ve mantarlar gibi kirletici maddelerin konsantrasyonunu azaltır.

Tekirdağ su arıtma cihazı;büyükten (örneğin tüm bir şehir için) küçüğe (örneğin, bireysel haneler için) ölçeklerde gerçekleşir. Adından da anlaşılacağı gibi, amacı suyu saf bir hale getirmektir. Temizleyicilerin depolama kapasitesi farklılık gösterebilir ancak tezgah üstü gibi herkesin kendi kullanım özelliklerine göre seçim yapma şansı vardır.

Su Arıtma Cihazları Ne İşe Yarar?

Aşamalı su arıtma cihazı suda doğal olarak bulunan ve insan vücudu için önemli olan pek çok mineral bulunur ancak fazla miktarda tüketilmesi birçok hastalığa neden olabilir. İyi bir su arıtıcı, fazla tuzları, asılı parçacıkları ve mikropları giderir ve gerekli vitamin ve mineralleri muhafaza eder. Bugünlerde su arıtma cihazı alırken hangisinin iyi, hangisinin kötü ve gerekli standartları karşıladığını bilmek zor.

Ultra Filtrasyon işlemi, suyu yarı geçirgen bir membrana karşı zorlamak için hidrostatik basınç kullanır. Bu yarı geçirgen zar, şebeke suyu içindeki bakteri ve farklı mikroorganizma türlerinin ve kötü kokuların giderilmesine yardımcı olur. Ultrafiltrasyon, tuttuğu moleküllerin boyutu dışında ters ozmoz, mikrofiltrasyon veya Nano Filtrasyondan çok farklı değildir. Ultrafiltrasyon sistemi, yarı geçirgen membrandaki gözeneklerin boyutundan daha büyük olan kolloidlerin, bakterilerin, patojenlerin ve diğer moleküllerin uzaklaştırılmasına yardımcı olur.

En İyi Su Arıtma Cihazı Hangileri?

Saf, temiz ve güvenli içme suyu bugünlerde kolayca bulunamıyor. Artan nüfus, endüstriyel gelişme ve çevresel bozulma bunun nedenleri. Bu durum göz önüne alındığında, musluk suları sağlığı tehdit etmeye başladı. Suyun daha kaliteli olmasını sağlamak için arıtma tekniklerinden ve piyasada bulunan su arıtıcılarından haberdar olmak bizim için daha da önemli hale geliyor. 

Hem su filtreleri hem de su arıtma sisteminin aynı mekanik prensipte çalıştığı biliniyor. Önce kirlenmiş ham suyu emer, tortulardan mikroorganizmalara kadar çeşitli yabancı maddeleri filtreler ve ardından temiz su dağıtırlar. Bununla birlikte, ikisi arasında büyük bir fark vardır - bir temizleyici, filtrelerin kaldıramayacağı virüsleri ve bakterileri temizleyebilir. Bazı temizleyiciler kimyasalları kullanır ve diğerleri virüsleri öldürmek veya yakalamak için elektro-statik yük kullanır.

Su Arıtma Yöntemleri Nelerdir?

Su arıtma modelleri farklılık gösterebilir. Özellikle en çok kullanılan ve sağlık için uygun olan Reverse Osmosis filtreleridir. Reverse Osmosis (RO) sistemi, aktif karbon ve ayrıca partikül filtrasyonunu birleştirerek çok aşamalı bir su filtrasyonu sunar. Burada şebeke suyu, bir zar üzerinden geçer. Küçük boyutlu gözenekler bu sudaki mineralleri ve mikroorganizmaları uzaklaştırır. 

Toplanan kirlilikler daha sonra bir çıkış borusundan temizlenir. Bir RO su arıtıcısı suyun tadını iyileştirir, ancak suyun zaman zaman filtredeki delikler (imalat hatası veya aşınma ve yıpranma nedeniyle) nedeniyle yüzde 100 güvenli olacağını söylemek zordur. Bu yüzden bakım ve kontrolünü düzenli olarak yaptırmak gerekir. 

Pompalı su arıtma cihazları ile ilgili sorunun yüksek çözünmüş mineral içeriği olduğu yerler için RO filtreleri önerilir. Bir RO arıtıcıdaki karanlık taraf, bu filtrelerdeki zarların da gerekli minerallerin bir kısmını boşaltma ihtimalinin olmasıdır. Ayrıca, çalışması için sürekli bir su kaynağı gerektirir ve yalnızca bir su musluğuna sabitlenebilir

Su Arıtma Cihazlarının Özellikleri

Su arıtma cihazları birçok şekil ve boyutta olabilir. Su arıtma filtresi yalnızca suyun içerisindeki bakterileri yok etmez aynı zaman sudaki tüm mineralleri de ortaya çıkarır. Genelde iki saflaştırma yöntemiyle yapılır: Reverse Osmosis ve damıtma.

Reverse Osmosis, bir filtre gibi çalışır ancak farklı olarak arıtma işlemini yaparken tüm su parçacıklarını çok küçük yarı geçirgen bir zar üzerinden yapar. Suyu bu yarı geçirgen zardan zorlayarak (bir yumurtanın beyazlarını düşünün), suyun yolunu izleyemeyecek kadar büyük olan tüm parçacıkları süzer.

Damıtma ise suyun kaynatılması ve buharın tutulmasıdır. Buhar toplanır ve saflaştırılır. Ne yazık ki, bu süreçlerin her ikisi için de, RO sisteminiz bir demineralizer içermediği sürece, demineralize su içiyorsunuz. İşte bunun sağlığınız için zararlı olmasının nedeni.

Demineralize Su

İlk bakışta bir arıtma sistemi gibi görünse de, aslında vücudunuzun ihtiyaç duyduğu kalsiyum, magnezyum ve potasyum gibi sağlıklı minerallerin suyunu çıkarır. Peki, sağlıklı minerallerle neyi kastediyoruz? Dünya Sağlık Örgütü “içme suyu belli temel mineralleri asgari düzeylerde içermelidir” d,ye bir bildiri yayınladı. Bu mineralleri (Kalsiyum, Na, K, Cl, Mg, Fe, Zn, Cu, Cr, I, Co, Mo ve Se)insan sağlığı için tartışmasız bir şekilde gerekli; Yaygın olarak bilinmese de içme suyu bu unsurlardan yalnızca çok azını sağlıyor. 

Aşamalı su arıtma cihazı kullanmak yerine demineralize su içerseniz ne olur? Birincisi, demineralize su daha asidiktir. Asitli bir madde tükettiğinizde vücudunuz, asidi nötralize edecek bikarbonatların oluşumunu sağlamak için kemiklerinizde ve dişlerinizde taşıdığınız mineralleri çekmeye zorlanır. İkincisi, vücudunuzdaki sıvılar alkalinden daha fazla asit içerdiğinde, daha fazla serbest radikal üretilir ve kanser hücrelerinin daha asidik ortamlarda daha üretken olduğu gösterildiğinden kanser riski artar.

Su Arıtma Cihazı Fiyatları

Su arıtma cihazlarının fiyatları sizlere çok geliyorsa her bütçeye uygun ve taksit seçeneklerimiz ile sizlere sağlıklı bir su içme deneyimi sunuyoruz. Bizler, tüm zararları bakterileri azaltan ve vücudunuzun arzuladığı tüm iyi mineralleri bırakan bir sistem ile sağlığınıza önem veriyoruz. Çünkü temiz ve güvenli suyun sizler için ne anlama geldiğini iyi biliyoruz. Eviniz için seçtiğiniz yere kolayca monte edilebilen eksiksiz bir su filtre sistemi ile hayatınızı değiştirin.

Tüm sistemlerimiz test edilmiş ve güvenli olduğu onaylanmıştır, böylece müşterileriniz için güvenli olduklarından emin olabilirsiniz. Müşterilerimiz için, yerel pazar gereksinimlerinize uyacak şekilde tasarımınız, spesifikasyonunuz, ambalajınız ve sertifikalarınız dahil olmak üzere eksiksiz bir hizmet sunuyoruz. 

Suyunuzu filtrelemek veya arıtmak isteyenler için Tekirdağ su arıtma, sizi ve ailenizi evinizdeki kirleticilerden korumak için birçok harika seçenekler sunmaktadır. Müşterilerimizin sularını güvenle içmesi için su arıtma cihazları fiyatları uygun maliyetlidir. Çok işlemli filtrasyon sistemlerimiz, istediğiniz sağlıklı mineralleri bırakırken istemediğiniz negatif kirleticileri ortadan kaldırır ve ters osmoz sistemimiz sertifikalı olup insan sağlığını düşünerek tasarlanmıştır. Böylece sevdikleriniz ile birlikte gönül rahatlığıyla sularınızı içebilirsiniz.

Su Arıtma Sistemleri Hızlı Ulaşım ve Profesyonel Hizmet
05423939737