Su Arıtma Sistemleri Hızlı Ulaşım ve Profesyonel Hizmet.

Su Yumuşatma Sistemleri

Su Yumuşatma Sistemleri

Su yumuşatma sistemleri, su içerisinde sertliğe neden olan iyonların giderilmesini sağlayan ünitelerdir. Suda sertliğe neden olan Magnezyum ve Kalsiyum iyonları giderilir. İyonlar ev içerisinde kullanılan sistemlerde veya endüstriyel sistemlerde bulunabilir. İyonların bulunmasıyla birlikte suyun tadının sert olması kaçınılmaz olur. Suyun sert olmaması için su yumuşatma sistemlerine ihtiyaç duyulur.

Su yumuşatma sistemlerinin devreye girmesiyle birlikte iyonlar ayrıştırılmaktadır. Sistemin devreye girmesiyle birlikte suyun daha içilebilir olması sağlanabilmektedir. Suyun tadının sertliği gider ve daha yumuşak bir su elde edilebilir.

Su yumuşatma sistemlerin evsel olarak veya endüstriyel olarak kullanılabilir. Su yumuşatma sistemleri özellikle ev içerisinde veya endüstriyel alanlarında kullanım rahatlığını beraberinde getirir. Su yumuşatma sistemlerini satın almadan önce öncelikle kişilerin ihtiyacının ne olduğunu belirlemesi gerekir. İhtiyacın belirlenmesiyle birlikte buna uygun olan cihazların seçimi yapılmalıdır. Özellikle uzun ömürlü ve çok fazla bakım istemeyen cihazlar tercih edilebilir. Bu konuda ihtiyaca göre bir ilerleme kaydedilebilir.

Su yumuşatma sistemleri birçok sektörde kullanılabilir. Cihazın özellikleri ve firmaya katacağı faydanın iyice belirlenmesiyle bu sistemler alınabilir. Suyun kaliteli olması insan sağlığı için önem arz eder. Fakat suyla çalışan cihazların da sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi içi bu sistemlere ihtiyaç duyulabilir. Çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi cihazların daha uzun ömürlü olabilmesi için su yumuşatma sistemleri gereklidir. Bu şekilde cihazların daha sağlıklı bir kullanımı olur.

Sanayi Tipi Yumuşatma Sistemleri

Sanayi tipi su yumuşatma sistemleri diğer sistemlere göre daha büyük olmasıyla ön plana çıkar. Ev tipi su yumuşatma sistemlerinin yanı sıra sanayi tipi sistemler daha büyüktür. Kullanılacak olan suyun daha fazla olmasından dolayı sistemin daha büyük ebatlarda olması gerekir. İhtiyaca yönelik bir seçim olduğu için buna uygun işlev sahibi olması gerekir. Örnek olarak bir küçük işletmenin su ihtiyacı, sanayiye göre daha az olacaktır.

Sert Su

Ülkemizde şehir sularında bulunan minerallerden dolayı sert sular meydana gelir. İşletmelerin çoğunda bu nedenle su yumuşatma sistemleri bulunmaktadır. Bu sistemlerde evlerde veya işletmelerde kullanılabilmektedir. Sertlik, magnezyum ve kalsiyumdan dolayı oluşur. Suda sertlik oluştuğu zaman bazı sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Özellikle fıskiyede tıkanmalar yaşanabilmektedir. Bunun yanı sıra temiz görünmesi ön görülen lavabo, banyo gibi yüzeylerde herhangi bir temizlik görülmez. Aksine bu kısımlarda lekeler oluşur. Meşrubat ve gazlı içeceklerin bulunduğu kutu şişelerde lekeler oluşabilir. Bu konuda sistemler yıllar önce icat edilerek insanlara sunulmuştur.

Talep Formu
Su Arıtma Sistemleri Hızlı Ulaşım ve Profesyonel Hizmet
05423939737