Su Arıtma Sistemleri Hızlı Ulaşım ve Profesyonel Hizmet.

Su Arıtma Filtre Değişimi

Su Arıtma Sistemi Nedir?

Su arıtma sistemi, şebeke aracılığıyla evlerimize gelen suyun zararlı mikroorganizmalardan, bakterilerden temizlenerek daha temiz daha lezzetli ve daha içilebilir su elde etmemize yarayan sistemlerdir. İnsan vücudunun büyük bir çoğunluğu sudan oluşmaktadır. Bu suyun önemini bizlere açık ve net bir şekilde anlatmaktadır. Tabi bu derece önemli olan suyun temizlik derecesi de oldukça önem taşıyor. Şebekeden gelen su genellikle zararlı bakteriler, yabancı katı cisimler barındırdığı için bu sular kısmen zararlıdır. Kısmen dememizdeki sebep direk etki gösterecek bir zararı olmamasından kaynaklıdır. Belediye kontrolüyle belirli bir değerin altında olması gerektiğinden kontroller yapılıyor fakat her ne kadar yapılsa da ileri yaşlarda kalıcı hastalıklar bırakmış oluyor.

Su arıtma sistemleri şebekeden gelen kirli suyun temizlenmesi işlemini içerisinde bulunan filtreler aracılığıyla yapmaktadır. Firmamız sizler için su arıtma cihazı kurulumu işlemini çok uygun fiyatlara profesyonel bir şekilde sağlamaktadır. Tabii bu cihazlarda kurulum kadar önemli olan başka bir detay daha var. O da periyodik bakımlarının aksatılmadan yapılmasıdır. Su arıtma cihazının içerisinde bulunan filtreler şebekeden gelen sudaki zararlı mikropları ve katı maddeleri tutmakla görevlidir. Bu filtreler suyun içerisindeki zararlı madde oranına bağlı değişiklik göstererek tıkanırlar. Genel ortalama alındığında bu süre 6 ile 12 ay arasında olmaktadır. Her zaman temiz su ihtiyacınızı karşılamak için bu periyodik bakımların aksatılmadan yapılması gerekmektedir. Firmamız su arıtma filtre değişimi işlemini de uzman kadromuz ile yapmaktadır.

Su Arıtma Cihazlarında Kullanılan Filtreler
su arıtma filtre değişimi

Su arıtma cihazları şebekeden gelen kirli suyu temizlemek için içerisinde filtreler bulundurur. Bu filtreler cihazdan cihaza 5 ile 8 arasında değişiklik göstermektedir. Bu filtrelerden önemli olanları şunlardır. Katı maddelerin arıtılmasını sağlayan sediment fitre, kötü koku ve klordan arındırılması için kullanılan aktif karbon filtresi, yine tekrar bir kötü tat ve klor kontrolü yapan blok karbon filtresi. Suyun içilebilir bir hale gelmesini sağlayan membran filtre, lezzetli bir su içmenizi sağlayacak mineralin eklenmesi ve Ph değerinin içilmeye uygun kıvama getirmeyi sağlayan post karbon filtre. Sudaki acımsı tadı gideren pentek filtre, önceki filtre işlemlerinde kaybolan mineralleri ekleyen alkali filtre. Suyun içerisinde bulunması gereken magnezyum, kalsiyum gibi mineralleri ekleyen mineral filtresi bulunmaktadır. Sizler için su arıtma cihazları kurulumu yaptığımız gibi, su arıtma filtre değişimi, teknik destek, yedek malzeme tedariki konularında da çok uygun fiyatlarla hizmet vermekteyiz.

Su Arıtma Sistemleri Hızlı Ulaşım ve Profesyonel Hizmet
05423939737