Su Arıtma Sistemleri Hızlı Ulaşım ve Profesyonel Hizmet.
  • Ana Sayfa
  • Kuyu Suyu Arıtma Sistemleri ve Cihazları

Kuyu Suyu Arıtma Sistemleri ve Cihazları

Kuyu sularındaki kireç kir toz ve bakteri gibi olumsuz şartlardan dolayı apartman site, endüstriyel alanlarda ve otel gibi mekanlarda Kuyu suyu arıtma sistemleri ve cihazları tercih edilmektedir.  Sitemin amacına uygun olarak suyun içesindeki istenmeyen her türlü bakteri ve maddelerin arınan kötü kokuyu gideren ve tatlı bir lezzet katan arıtma sistemleri mekânlarınınız için oldukça faydalı olmaktadır. 

Yeni nesil teknoloji kullanarak ham suda iyileştirme çalışmaları yapan kuyu su artıma sistemleri aynı zamanda sudaki kireçlenmeyi de ok eder. Kuyu suyu su artıma sistemlerin tanecik yapılı reçineler barındırır ve magnezyum ve kalsiyum gibi maddeler içeren sert su reçine tanecikleri ile süzülür.  Bu aşmaman iyonlardan sudan arınarak daha yumuşak ve lezzetli bir su elde edilir.

Kuyu Suyu Arıtma Sistemleri ve Cihazları ve Özellikleri

Su kaynaklarının kalitesi ve özelliği aslında kaynağın sahip olduğu havzanın jeolojisine göre farklılık göstermektedir. Yeryüzüne yağış yolu ile inen su hem çevresel hem de kötü hava şartlarından dolayı kirlenmektedir.

Çevresel faktörler yani insan hayân gibi, canlı varlıkların aktiviteleri sonucu oluşan kirli sular mutlak arıtma cihazları ile bakteri ve mikroplardan arındırılması gerekir. Tarım faaliyetlerinde yapılan gübre ve ilca kullanımı ile evsel atıkların yüzeysel ve yer altı su kaynaklarına karışması sonucu oluşan olumsuzluklar suyun kalitesini ve lezzetini yok etmektedir. Özellikle yer altı suların yüzeyler sulardan en önemli farklı daha az kirlenmeleridir.    

Kuyu Suyu Arıtma Cihazları Çeşitleri

Kuyu suyu arıtma sistemleri ve cihazları çeşitlerin suyun kirlilik oranına göre farklılık göstermektedir. Meşale fazla tuzlu olan bir kuyu suyunda kesinlikle tunu oranı en aza indirilmesi gerekir. Eğer tuzluluk oranı ideal seviyede ise suyu yumuşatma özelliği olan su arıtma cihazlarını kullanılması daha iyi bir seçenek olacaktır.

Özellikle kuyu suyu artıma cihazlarını modelleri ve özellikleri suyun değerine göre farklılık gösterdiğinden dolayı cihazın kalitesi ve fiyatlarına da buna göre değişkenlik gösteriyor. Bu nedenle kuyu suyu artıma cihazları sistemleri kurulurken mutlaka suyun kalitesinin iyi ve detaylı bir şekilde analiz edilmesi gerekir. İnceleme sonrasında elde edilen sonuçlara göre kuyu su arıtma projesi ve model seçimine başlanır.

Kuyu Suyu Arıtma Sistemleri ve Cihazları Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kuyu su arıtma sistemleri ve cihazları alırken ve yaptırırken dikkat edilmesi gereken faktörlerin başında amacına uygun olması gerekmektedir. Her ayrı kirletici faktöre karşı uyumlu arıtma sistemleri kullanılmalıdır. Bilindiği gibi kuyu suları tüm kirletici unsurlara karşı açık olduğundan dolayı dezenfekte işlemlerinde geçmesi gerekir. Sularda yapılan dezenfektan işlemleri de farklı yöntemlerle yapılabilir. Bunun dışında cihazların kalitesi ve markası çok önemlidir.

Kuyu Suyu Nasıl Arıtılır?

Kuyu suyunu daha kaliteli olmasını sağlayan kuyu suyu arıtma sistemleri ve cihazları günümüzde artık neredeyse her alanda tercih edilmektedir. Kuyu sularının arıtılması için kullanılan en iyi yöntem kuyudan gelen su ön filtreden geçirilerek kireç kum, e benzeri gibi maddelerden arındırılarak daha sonra da klorlama işlemi ile dezenfekte edilmekte ve içilip kullanılabilir hale getirilmektedir. Yeraltı suyun kalitesine uygun olarak havalandırma filtreysen, demir oksidiyon, yumuşatma ve dezenfektan gibi uygulamalarının yarısı ya da tamamı uygulanmaktadır.

Kuyu Suyu Arıtma Sistemleri ve Cihazları Fiyatları

Fiyat konusunda kurumsal firmamızdan fiyat teklifi alabilirsiniz. Fiyatlar su artıma cihazlarının çeşitlerine göre değişiklik göstermektedir. Suyun kalitesi analiz edildikten sonra ihtiyaca ve amaca uygun arıtma sistemleri seçimi yapılmaktadır. Bu konuda uzman ekiplerimizden bilgi ve destek alabilirsiniz.

Su Arıtma Sistemleri Hızlı Ulaşım ve Profesyonel Hizmet
05423939737