Su Arıtma Sistemleri Hızlı Ulaşım ve Profesyonel Hizmet.

Ergene Su Arıtma

Genellikle musluk suyu içmemek için bir neden olmasa bile, birçok insan bu ucuz kaynaktan vazgeçer ve suyu şişelerde almayı tercih eder. Nedeni ise musluk suyunun bazen garip bir kokusunun olması veya tamamen temiz görünmemesidir. Ergene su arıtma ile birlikte tüm bu sorunlara kolay bir çözüm bulabilirsiniz.

Su Arıtma Nedir?

Su arıtma, küçük ve büyük ölçeklerde gerçekleşir ve su filtreleme, bireysel hanelere ek olarak endüstriyel uygulamalar için de temiz ve içilebilir su sağlar. Arıtma işlemi, asılı parçacıklar, parazitler, bakteriler, algler, virüsler ve mantarlar gibi kirletici maddelerin konsantrasyonunu azaltır.  Su arıtma cihazı filtresi genellikle su arıtımı için iyon değiştiricilerden ve aktif karbondan yapılmış bir filtre kartuşu kullanır. Bunlar aslında birbirleriyle reaksiyona giren iki ayrı filtre sistemidir.

ergene su arıtma, ergene su arıtma sistemleri, ergene su arıtma cihazları

Kapalı kasa sistemli su filtresi, en küçük yüklü parçacıkları sudan filtreler ve iyonları suya bırakabilir. Sudan kalsiyum iyonlarını ve magnezyum iyonlarını filtreler ve karşılığında suya hidrojen iyonları bırakır. Bu, suyun kireç içeriğini azaltır. 

Bu sayede su yumuşak bir içim verir. Aktif karbon filtresi ayrıca klor, ilaçlar veya gübre gibi olası kirleri de giderir. Aktif karbon filtreleri, tıp alanında da popülerdir.

Ayrıca sadece aktif karbonla çalışan ve iyon değiştirici kullanmayan su filtreleri de vardır. Burada kullanılan kömürün türüne dikkat edilmelidir: Granül ne kadar ince olursa, kömürün filtre özellikleri o kadar iyi olur. Yüksek kaliteli, ince aktif karbon filtreler, kaba filtrelerden biraz daha pahalıdır.

Su Arıtma Cihazına Neden İhtiyaç Var?

Görünüşe göre su kalitesini belirlemek neredeyse imkansızdır. Kontaminasyon düzeylerini test etmek için fiziksel, kimyasal veya biyolojik analizler gibi birden çok işlem geliştirilmiştir. Organik ve inorganik kimyasalların seviyeleri, su kalitesini ve kirlilik seviyelerini belirlemek için analiz edilen ortak parametrelerden bazılarıdır.

Musluk suları genellikle bir su arıtma tesisinde son kullanıcıya ulaşmadan önce filtrelenir. Bununla birlikte, yetkililer su kalitesini, su filtrelendikten hemen sonra, belediye besleme hatlarına girmeden önce test eder ve bu da genellikle gerekli standardın üzerinde sonuçlar verir. Bununla birlikte, hesaba katılmayan şey, taşıma hatlarının yaşı ve uzunluklarıdır.

Boruların onlarca yıllık olması alışılmadık bir durum değildir ve bunların içinden uzun süre geçerek, filtrelenmiş içme suyu, yol boyunca karşılaştığı her şeyle kirlenebilir. Eski borular mikroorganizmaları, bakterileri ve virüsleri yeniden dağıtabilir. Suyun filtrelenmemesi durumunda, zararlı kirletici maddelere maruz kalma olasılığı artar. 

Su Arıtma Cihazı Nasıl Seçilir?

Pek çok insan su arıtma cihazı alırken neye dikkat etmesi gerektiği konusunda yeterli bilgiye sahip değildir. Belirli su arıtma cihazı modelleri seçimi bazı faktörlere bağlıdır; giriş suyu kalitesi; gerekli arıtma derecesi; amaçlanan su kullanımı; akış kapasitesi gereksinimleri. 

Aktif karbon, kirleticileri sudan süzdüğü, ancak onları öldürmediği ve zararsız hale getirmediği için karbon filtreye yapışırlar. Bu nedenle, aktif karbon filtresinin düzenli olarak değiştirilmesi zorunludur. Bu tür su arıtmayla, evsel borudan gelen su, lazer teknolojisi ile ince bir şekilde delinmiş yarı geçirgen bir membrandan geçirilir. 

Özel Filtreleme Sistemli Su Arıtma

Bu teknolojiye nanofiltrasyon da denir. İnce gözeneklerden basılan su virüslerden, bakterilerden, tuzdan, kireçten, nitrattan, ağır metallerden ve diğer kirleticilerden ayrılır. İstenmeyen maddeler membrandan geçemez. Sadece arıtılmış su diğer tarafa geçer. 

Suyun ve klorun tadını etkileyebilecek maddeler de bu şekilde sudan süzülür. Su daha sonra genellikle yeniden mineralize edilir. Bu şekilde elde edilen su halk arasında "ozmoz suyu" olarak adlandırılır. Reverse Ozmosis adı da verilen bu yöntemle aşamalı su arıtma cihazları daha güvenilir bir hale gelmektedir.

Su Arıtma Hangi Hastalıklardan Korur?

Ergene su arıtma cihazı ile hem sevdiklerinizi hem ailenizi birçok hastalıktan koruyabilirsiniz. Örneğin, per ve polifloroalkil maddelere (PFAS) maruz kalmanın insanlarda olumsuz sağlık sonuçlarına yol açabileceğine dair kanıtlar vardır. Yapılan araştırmaya göre insanlar veya hayvanlar PFAS'ı yutarsa, zamanla kirletici maddelerin vücutta birikebileceğini bildiriyor. Bu durum, insanların zayıflamış bağışıklık sistemi, kanser ve tiroid hormonu bozulması gibi olumsuz sağlık etkilerinden muzdarip olmasına neden olabilir

Güvenilir Su Arıtma Cihazı

Pompalı su arıtma cihazları kirleticileri gidermek için birden fazla filtre kullanır. Tipik olarak, birinci filtre mekanik bir filtredir, ikinci ve üçüncü filtreler karbondan yapılmıştır, dördüncü yarı geçirgen membrandır ve beşinci ise kimyasal bir filtredir. Kullanılan bu yöntem daha yüksek safsızlık konsantrasyonları için tercih edilen su filtreleme yöntemidir. 

Bu yöntemle şebeke suyu filtrelenerek bakterilerin vücuda girmesi engellenir. Suyu yüksek basınç altında yarı geçirgen bir filtreden geçirmeye zorlar. Filtre daha sonra suyun geçmesine izin verir, ancak kirletici maddelerin geçmesine izin vermez. 

Tezgah üstü su arıtma cihazları da sudan bakteri ve virüsleri uzaklaştırmak için en etkili su filtreleme yöntemlerinden biridir. Musluk suyu, suyun geldiği musluk mikrop içeriyorsa veya hatlar içindeki borular arızalıysa da zararlı olabilir. 

Sert su çok fazla kireç içerir. Kireç ise kalsiyum ve magnezyumdan oluşur. Bu su eski ve bakteri dolan borularla birleştiğinde yıkıcı sonuçlar doğurur.

Su Arıtma Fiyatları

Evinize her hafta damacana su sipariş ederken yaşadığınız maddi kayıpları düşündünüz mü? Eğer şişeyi siz taşıyorsunuz fiziksel kayıpları da eklemek lazım. Dışardan su sipariş etmek su arıtma cihazı fiyatları ile karşılaştırıldığından çok daha pahalı olmaktadır. Eviniz için arıtma sistemleri ile hem cüzdanınız hem de çevre için iyi bir şey yaparsınız. 

Kendi musluğunuzdan temiz, filtrelenmiş su ile daha az plastik atık üretilir, çevre korunur ve plastikleştirici ve mikroplastik tüketiminden kaçınarak kendinize yardım edersiniz. Hepsi ekolojik bileşenlere dayanan filtre sistemlerimizle mümkündür.

Özel su arıtma cihazlarının fiyatları boyut ve amacına göre farklılık göstermektedir. Piyasada ne yazık ki gerçek ve kaliteli arıtma sistemi bulmak zordur. Özel olarak tasarlanan su arıtma cihazlarımız sayesinde aklınızdaki endişelerinizi uzaklaştırabilirsiniz.

Özel Su Arıtma Sistemi

Vücudumuz büyük ölçüde sudan oluşur, bu nedenle mükemmel içme suyu kalitesi sağlığımız için çok önemlidir. Ergene su arıtma eviniz için sizin için bir filtre sistemi sunar. Herhangi bir kimyasal madde olmadan doğal olarak filtrelenmiş ve sağlıklı su sağlar. Korunması gereken, sıvı elementi içmeye hazır getiren değerli minerallerdir. 

Tamamen ekolojik teknolojiler temelinde en iyi su hijyenini garanti eden benzersiz ürünler sunuyoruz. Pek çok su arıtıcı kirleticileri ortadan kaldırıyor, ancak sağlıklı su üretmiyor çünkü değerli bileşenler, mineraller de filtreleniyor. Ürünlerimizin filtreleme sistemi ile hem sudaki zararlı maddeler ortadan kalkar hem de su içindeki yararlı mineraller açığa çıkar.

Su Arıtma Sistemleri Hızlı Ulaşım ve Profesyonel Hizmet
05423939737