Su Arıtma Sistemleri Hızlı Ulaşım ve Profesyonel Hizmet.

Çerkezköy Su Arıtma

Çerkezköy su arıtma, kimyasallar (yani kirleticiler, toksit metaller), biyolojik kirleticiler (algler, bakteriler, mantarlar, parazitler, virüsler), askıda katı maddeler ve gazlar gibi farklı kirletici maddelerin uzaklaştırılmasını sağlar. Suyun arıtılması, dünya gezegenindeki tüm sakinler için çok önemlidir, boru sistemleriyle günlük etkileşimlerde bulunan çok sayıda bakteri ve kirletici maddeye bağlı olarak suyun kirlenmesinin birçok yolu vardır. 

çerkezköy su arıtma, çerkezköy su arıtma sistemeleri, çerkezköy su arıtma cihazları

Aslında, musluk suyunuzda 2100'e kadar kirletici veya toksin bulunabilir! Tüm bu kirleticiler sadece suyunuzun tadını etkilemekle kalmaz, aynı zamanda kanser, mide-bağırsak sorunları veya diğer hastalıkların ortaya çıkması ile sağlığınızı da riske atar. Bu nedenle, su arıtmanın nasıl çalıştığını ve su arıtma sistemlerinizi iyileştirmek için neler yapabileceğinizi anlamak önemlidir.

Su Arıtma ve Filtreleme

Su arıtma, musluk suları içindeki zararlı maddeleri yok ederek insan sağlığı için gerekli olan vitamin ve minerallerin açığa çıkarılması işlemidir. Bir tür filtreleme metodudur.

Su Arıtma Yöntemleri Nelerdir?

Su arıtma işleminde, aşağıdakileri içeren birkaç yöntem vardır: 

 • Filtrasyon, sedimantasyon veya damıtma gibi fiziksel işlemler
 • Kum filtreleri, aktif karbon gibi biyolojik işlemler
 • Flokülasyon, klorlama, ultraviyole ışık kullanımı gibi kimyasal işlemler.

Su arıtmada kullanılan fiziksel yaklaşımlarla ilgili olarak, bunlar, işlemlerin dayandığı fenomende farklılık gösterir. Örneğin filtrasyon, katı parçacıkları tutan ve sıvının diğer taraftan geçmesine izin veren gözenekli bir ortamın (filtre) araya sokulmasıyla katıların sıvılardan ayrılmasına dayanır. Öte yandan, sedimantasyon yaklaşımı, kirli su içeren tüpün dibinde bir tortu oluşturmak için katıları belirleyen yerçekimi kuvvetini kullanırken, damıtma sıvının (suyun) buhara dönüşmesini içerir. 

Su Arıtma Cihaz Modelleri

Tezgah üstü su filtresi lavabonun altına monte etmek yerine, tezgahınızın üzerine oturur ve pek çok standart mutfak musluğuna tam uyumludur. Alkali bir filtredir, yani kalsiyum, magnezyum ve potasyum gibi sağlıklı mineralleri suyunuza geri katarken, suyu daha az asidik hale getirmek için pH'ı dengeler. Filtreyi değiştirmeniz gerekmeden önce 750 galona kadar suyu (veya dört kişilik bir aile için altı ila sekiz ay arası) temizleyebilir.

Su kaynağınızda zararlı miktarlarda arsenik, nitrat, klor, kurşun veya diğer kirleticiler olabileceğini doğrularsanız, bu endişeleri özellikle giderebilecek Çerkezköy su arıtma cihazı filtresi isteyeceksiniz.

Sürahiden daha kalıcı bir şey arıyorsanız, kapalı kasa lavabo altı filtresini kullanabilirsiniz. Aynı zamanda takılması da sanıldığı kadar zor değildir. 

Pompalı su arıtma cihazı arayan insanlar için ideal bir kullanıma sahiptir. Sadece altı ayda bir üç ön filtreyi değiştirmeyi hatırlamanız gerekir. Ters ozmoz filtreleri için akış hızı düşük sınırda olsa da, günlük 75 galonluk derecesi büyük bir aile için bile bol miktarda temiz içme suyu sağlamaktadır.

Su Arıtmanın Faydaları Nelerdir?

Su tüm yaşam formları için gerekli bir bileşendir. Bitkiler, ekosistemler ve hatta insanlar olsun, su dünyadaki her şey ve herkes için bir zorunluluktur. Sonuçta, vücudunuzun kabaca % 60'ı sudur ve gün boyunca muazzam miktarda hidrasyon kaybedersiniz. Bu yüzden vücudunuzu temiz, saf suyla doldurmanız önemlidir. 

Daha temiz, daha iyi su içerek, bilmediğiniz her türlü faydayı elde edersiniz. Aslında su arıtma, kendinizin ve evinizdekilerin yaşamlarını iyileştirmenin belki de en basit yoludur. İşte su arıtmanın hayatınızın önemli bir parçası olmasının en büyük nedenlerinden sadece bazıları.

 • Plastik su şişesi atıklarını azaltır
 • Daha iyi besin emilimi
 • Daha iyi saç, cilt ve tırnaklar
 • Hastalıklara karşı koruyucu
 • Bakteri ve toksinleri giderme
 • Daha uygun fiyatlı
 • Daha lezzetli ve kokusuz bir içim
 • Çocuklarda güçlü bağışıklık gelişimi

Su, ishal, kusma ve hatta ölüme neden olabilecek mikroorganizmalar içerebilir. Su arıtma sistemleri, suyu içilmesi güvenli hale getirmek için bu mikroorganizmaları öldürür. 

Hangi Su Arıtma Sistemi En İyisidir?

Aşamalı su arıtma cihazı, suyu kirletebilecek hem büyük çökeltilerden hem de mikroskobik parçacıklardan kurtulmanın en iyi yoludur. Su arıtma, bir ön filtre, ikincil filtre ve son filtre kombinasyonuyla gerçekleştirilebilir. Ön filtre, daha büyük kir ve tortu parçacıklarından kurtulmanın yanı sıra klor gibi kirleticilerden kurtularak suyun tadını iyileştirir. 

Bu aşamada genellikle bir sonraki filtreye geçmeden önce sudaki yabancı maddeleri absorbe eden (absorbe etmeyen) bir aktif karbon filtresiyle birlikte bir aktif karbon filtresi kullanılır. Genellikle, bir ters osmoz filtresi ikincil su filtresi olarak kullanılır ve esasen suyu, .0001 mikron kadar küçük partikülleri (bakteri ve virüslerin yaşadığı) yakalayabilen yarı geçirgen bir membrandan iterek çalışır.

Su Arıtmanın Nedenleri Nelerdir?

Bugün, yüksek kaliteli içme suyu sağlayan, mikro kirleticileri ortadan kaldıran ve endüstriyel süreçleri yoğunlaştıran su arıtma teknolojilerine ihtiyacımız var. Nanoteknoloji bazlı su arıtma cihazı modelleri büyük bir kolaylık sağlamakta. 

Nanopartiküllerin benzersiz özellikleri, hızlı su arıtma teknolojisi geliştirmek için ideal bir adaydır. Nanopartiküller metal iyonlarını, anyonları, organik bileşikleri ve mikroorganizmaları ortadan kaldırabilir. Şebeke suyu arıtmak için gerekli nanopartikül dozları düşüktür ve bu da uygulamalarını nispeten ekonomik hale getirir. 

Bakteri ve virüs içeren su içmek, ciddi sağlık sorunlarına ve ishal, kolera ve dizanteri gibi hastalıklara yol açabilir. Bu tür hastalıkların risk oluşturduğu bir bölgede yaşıyorsanız, kendinizi korumanın en etkili yolu ters osmoz su arıtma kullanmaktır. Ters ozmoz için kullanılan zarların gözenek boyutu, hem virüsü hem de bakterileri durduracak kadar küçük olan nanometre cinsinden ölçülür. Ek olarak, ters ozmoz ayrıca sodyum, klorür, bakır ve kurşun gibi yaygın kimyasal kirleticileri de ortadan kaldırır.

Suyu Neden Arıtıyoruz?

Su arıtma cihazı filtresi, bakterilerin sistemlerimize girmesini ve daha sonra sağlık sorunları geliştirmesini önlemek için çok önemlidir. Kolon, mesane ve rektum kanseri gibi tıbbi durumlar içme suyundaki klor ve bakterilerden kaynaklanabilir. Kötü tadın sağlığınıza gerçekten zararlı bir şeyden kaynaklanmadığını düşünseniz bile, sadece musluk suyunuzun tadını iyileştirmek için bir su filtresi kullanmaya karar verebilirsiniz. Birçok uzman sudaki kirletici maddenin görülemeyeceği, tadına bakılamayacağı veya koklanamayacağı konusunda uyarmaktadır.

Suyun arıtılması, yalnızca zararlı ortamın kaldırılmasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda içme suyunuzun tadını, kokusunu ve görsel görünümünü iyileştirir. Klor miktarını, toprak kalıntısını, organik ve inorganik maddeleri azaltır. Sonuç olarak, su arıtma sağlığınıza ve çevrenize yapılan bir yatırımdır ve şişelenmiş suya ne kadar harcadığınızı azaltmanın akıllı bir yoludur.

Güvenli Su Arıtıcısı Hangisi?

Su arıtma cihazı fiyatları modellerine göre farklılıklar göstermektedir. Bizler sizin için en uygun ve kaliteli su arıtma sistemine sahibiz ve sizlerin sağlığı için hijyene çok önem veriyoruz. Sularınızın sağlığınızı tehdit ettiğini düşünüyorsanız ve kesin bir çözüm arıyorsanız bizleri arayabilirsiniz. En son teknolojilere sahip su arıtma cihazları ile sevdiklerinize ve size güvenli bir su keyfi yaşatıyoruz. 

Arıtma cihazlarının yüksek maliyetli olmasından endişelenmeyin. Kolay ödeme seçenekleri ve bütçe dostu su arıtma cihazları sizlere dışarıdan aldığınız su miktarına oranla çok daha az maliyetli gelecek. Çerkezköy su arıtma için şubemize gelebilir veya telefon numaralarımızdan bizleri arayabilirsiniz.

Su Arıtma Sistemleri Hızlı Ulaşım ve Profesyonel Hizmet
05423939737