Su Arıtma Sistemleri Hızlı Ulaşım ve Profesyonel Hizmet.
  • Ana Sayfa
  • Bina, Apartman Su Arıtma Sistemleri ve Cihazları

Bina, Apartman Su Arıtma Sistemleri ve Cihazları

Muslukların zamanla yapılması gereken bakımı ve ilaçlamanın yapılmadığı zaman suyun kirlenmelere sebep oluyor. Bu durum insan sağlığını etkilemeye sebebiyet verebiliyor.  İnsan sağlığını daha fazla etkilenmeme için su arıtma cihazları piyasaya sürüldü. Özellikle bina, apartman su arıtma sistemlerini kullanabilir duruma getirildi.

Her su arıtma cihazları nano teknolojisini kullanarak daha sağlıklı bir yaşam sürmemizi sağlayan bir ürün haline geldi. Öncelikle evlerimize giren su arıtma cihazı teknolojinin ilerlemesiyle berber bina içerisinde de tüm dairelerin su arıtma cihazlarını kullanılmasını sağlandı.

Çalışma mantığı reverse osmosis prensibine uygulayarak su arıtma cihazları çalışarak daha sağlıklın su üretir. Bina, apartman su arıtma sistemleri ve cihazları tüm mineralleri içerisinde hapsederek daha sağlıklı su kullanımı sağlar.

Su Arıtma Cihazlarının Özellikleri Nelerdir?

Bina, apartman su arıtma sistemleri ve cihazları alkilli, mineralli ve vitaminli olarak arıtma özelliği vardır. Her alanda kolaylıkla kullanılabilir. Hazır su içeceğim diye tonlarca para dökmenize gerek yoktur.  Maliyeti düşüktür. Her bütçeye uygun su arıtma cihazları vardır. Suyun Ph dengesini koruyarak vücudunuzun ihtiyaçlarını karşılayacak duruma getirir. 

Su arıtma cihazları fazla yer kaplamaz. Darbelere karşı dayanıklıdır. 6 ayda bir bakım yapıldığı için arıza söz konusu olmaz.  Elektriğe gerek kalamadan çalışır. Günlük su tüketiminiz yeterli düzeyde karşılayarak daha sağlıklı su içmenizi sağlar. Günlük 300 litreye kadar su arıtır. Binalarda ve apartmanlarda kullanılan su arıtma cihazlarının tankları geniş su hacmine sahiptir. Bir döngü üzerine kurulur.

Su Arıtma Cihazlarını Neden Tercih Edilir?

Bina, apartman su arıtma sistemleri ve cihazları tercih edilmesinin en büyük sebebi yeterince barajlarda bakım yapılmamasından dolayı suyun mikroorganizma seviyesinin yükselmesidir. Doğal sebeplerden dolayı zorlu hava koşullarından dolayı sular çabuk kirlenebilir.  Yeterince ilaçlanma da yapılsa da dâhil makinelerin bakımını yapılmadığı zaman bu durum yine suların kirlenmesine sebep olacaktır.

Bundan dolayı birçok kişi su arıtma cihazlarına ihtiyaç duyuyorlar. Özellikle kronik rahatsızlığım olan ve kanser rahatsızlığı olanlarda suyun daha hijyenik olması gerektiğinden su arıtma cihazlarından birini alıyorlar.  Damacana su alındığında ise maliyeti daha yüksek oluyor. Su arıtma cihazlarının ise maliyeti daha düşüktür.

Su Arıtma Cihazlarının Temizliği Nasıl Yapılır?

Su arıtma cihazının temizliği düzenli aralıklarla yapılması gerekir. Aksi halde yeterince performans göstermez. Bu durum sizin sağlığınızı olumsuz etkileyebilir. Bina ve apartmanlardaki su cihazı arıtma bakımını su cihazı satan firma düzenli aralıklarla temizlemek için gelir. Filtresi yıkanabilen filtre ise normal deterjan yardımıyla temizlenir. Durulanır ve yeniden takılır.

Bu durum pek hijyenik olamadığı için genellikle filtre aparatı değişebilen su arıtma cihazlarını takılıyor. Yönetici ya da kapıcı tarafından da su arıtma cihazının filtrelerini değiştirebilirsiniz. Evelerinizdeki su arıtma cihazlarında ise her ay filtresini değiştirmeniz gerekir. Değiştirmediğiniz takdirde su arıtma olayı olmaz.

Su Arıtma Cihazının Çalışma Prensibi

Musluk suyundan alınan su filtresinden geçilerek zararlı olan 5 adet ana partiküllerden ayrılmış olunur. Karbondan ayıklama işlemi için partikül filtresinden geçer. Buradan da geçtikten sonra suyun daha kaliteli ve hoş bir tat olması için bir diğer fitreden de geçer.

Arındırdığı suyu bir tankın içinde biriktirerek musluğu açtığınızda sağlıklı suyun size gelmesini sağlayabilirsiniz.  Su arıtma cihazlarında sular daha sağlıklı ve kilitlidir. Vücudunuzda gerekli olan vitamin ve mineralleri aynı anda sağlayarak vücudunuzdaki eksiklikleri tamamlar.

Tadı musluk suyundan daha tatlımsı ve yumuşak olmasını da sağlıyor. Ayrıca kireçli suya sahip illerde kireci de arındırarak kullanıma uygun hale gelmesini sağlıyor. Eğer siz de su arıtma cihazı almak seterseniz firmamızdan güvenle satın alabilirsiniz.

Su Arıtma Sistemleri Hızlı Ulaşım ve Profesyonel Hizmet
05423939737